Sayfa Yükleniyor...
Astroloji...
İKİZLER (22 Mayıs - 23 Haziran)

Anahtar sözü: Düşünürüm
Anahtar Kelimeler: Meraklı, etkileyici, düşünsel, değişken, konuşkan, akıllı, sabırsız, sinirli, ortama uyumlu, sosyal, eğlenceli.

İkizler, Zodyak sıralamasında Koç ve Boğa’dan sonra insan figürü ile sembollenen ilk burçtur. Bu burcun yönettiği düşünce yapısı ve iletişim, insanı hayvandan ayıran özelliklerin başındadır. İkizler burcu insanı, düşünce dünyasında yaşar ve birçok ilgi alanı vardır. Yeni fikirlere çabuk adapte olaması ve esnekliği ile bilinen bu burcun zihni devamlı hareket halindedir. “Düşünürüm” anahtar kelimesiyle, birçok fikri aynı anda düşünebilme yeteneğine sahiptir.

Hazır cevap, komik ve eğlenceli olabilirler. Fikirlerini espriyle aktarabilme yetenekleri vardır. Konuşkan İkizler burcunun ilgisini iletişim, entelektüel konular ve hatta dedikodu hayli çeker. Sinir sistemleri elektriklidir. Mantıkları kontrolü eline alana kadar, endişe ve asabiyet içinde kaybolabilirler.

İkizler evrendeki ikiliklerin sembolüdür, herhangi bir karakterde, egoyla gölgenin çelişkisidir. Ego, bilincin rasyonel bulduğu yolu takip ederken, bilinçaltında da kabullenmediğimiz yönümüz iş başındadır. Örneğin İkizler burcu insanı, partilerde hem konuşup sosyal olmaktan, hem de geride durup herkesi analiz etmekten hoşlanır. Yeniliklerden hoşlanırken, bir yandan da bu yeniliklere şüpheyle bakar. Bu özelliklerinin farkına varıp hayatı her iki yönüyle kabul edip yaşamak, onların hayatını kolaylaştırır.

“Sağ elin yaptığını sol el bilmez” lafı bu burç için söylenmiştir. Tek bir şeye odaklanma zorluğu çekebilirler. Buna ilişkilerindeki tek eş durumu da dahildir. Bağımsızlığa ve serbest hayat stiline önem veren bu burcu zaten sabit bir hayat tarzına sokmak zordur.

Bu burç eril özellik taşıyan ve mitolojide tanrıların mesajcısı diye bilinen Merkür tarafından yönetilir. Merkür'ün gündüz uğraşları yazılı ve sözlü, her konudan (fakat yüzeysel olan) bilgilerle ilgilenmektir. Bu değişken nitelikli burcun insanları zeki, hazır cevap, çabuk sıkılan, işler yavaş ilerleyince bunalan veya sinirlenen bir kişiliğe sahiptir.

Yazı yazmayı diğer iletişim araçlarına oranla tercih edebilir. Seyahati de severler ancak bazen seyahat onlar için bir koşturmacadan ibarettir. Değişken nitelikli olan bu burcun her ortama anında uyması, her konuda bilgisinin olması, konuşkan yapıları, keskin zekası, onu sosyal ortamların aranılan ismi yapar. Arkadaşlarıyla, yakınlarıyla, komşularıyla, kısaca frekanslarındaki herkesle her zaman haberleşirler. Cep telefonu vazgeçilmez aksesuarlarıdır.

Güneş bu burçta kuvvetlidir. Adeta insanların enerjilerini iki katına çıkarma kabiliyetleri vardır. Ancak dikkat; Bu enerjiyi gözden uzak oldukça kaybedebilirler.

Gözlemleri ve zekaları sohbetleri zenginleştirdiği gibi “abartma” özellikleriyle dinleyenleri uzaklaştırabilir. Kendilerine olan güvesizlikleri, alaycı sözleri ve ağır şakalarında saklanabilir. Bu, kendini türlü olumlu yönle ifade edebilecek kapasitede bir kişi için oldukça büyük bir kayıptır.

Yönetici gezegeniniz iletişimin temsilcisi Merkür R 18 Mayısta geri hareketine başlayacak ve aniden gelişen krizleri sabırsızlıkları engelleri tetikleyecek. Özellikle işinizle ilgili konularda yapıcı davranırken başkalarının adına sözler vermemeli kimseye kefil olmalı borç isteyen arkadaşlarınızı nazikçe geri çevirmelisiniz. Aksi halde fazlası ile zor durumda kalabilirsiniz.