Sayfa Yükleniyor...
Astroloji...
KOÇ (22 Mart - 20 Nisan)

Anahtar sözü: Ben
Anahtar Kelimeler: Öncü, aktif, heyecanlı, kendini motive edebilen, lider, agresif, kendine güvenli, hevesli, gururlu.

Koç burcu toprağın ekim için hazırlandığı, tohumların ekildiği ve ilk tomurcukların açtığı zamanı içeren dönemdir. Bitkilerin bu ilk yeşerme zamanı mitolojide ve dolayısıyla Zodyak'ın çemberinde başlangıçları temsil eder. Bu dönemin enerjisi genelde kendine dönük olduğu için, Koç burcu “ben” odaklı burç diye bilinir.

Koçlara bir görev, amaç, savaşacak bir ülkü verin, hiç düşünmeden işe koyulur. Cesareti bazen mantık sınırlarını zorlar. Yönetmeyi, önde olmayı, rekabeti, zorlukları sever, kavgadan korkmaz. Agresif ve liderdir. Görev verildiğinde her şeyi üstlenen tavırlar sergiler. Bu öncü burç, bitmek tükenmeyen enerjisiyle devamlı bir iş peşindedir. Fakat sabırsızdır, bu işlerin hepsi sonuçlanmayabilir.

Koçu bir hayvan olarak düşündüğümüzde, önüne çıkanı boynuzlarıyla deviren gücü gözümüzün önüne gelir. Bu sembolün de ifade ettiği gibi istekleri uğruna agresifleşip, güç kullanma yoluna yönelebilirler. Bu enerjinin negatif kullanımı onları sinirli ve yönsüz olmaya iter. Bu enerjinin fiziksel olarak da sağlıklı ifade edilmesi gereklidir aksi taktirde depresyon onlar için kaçınılmaz olur.

Her ateş grubundan burç gibi, onların da çocuksu tarafları vardır. Anahtar sözü "Ben", benliğin farkına varılmasını ifade eder. Öğrenmesi gereken konuysa, her zaman dünyanın merkezi olmadığıdır. Onlar da herkes gibi doğanın düzeninin sadece bir parçasıdır. Doğanın onlara verdikleri ritmi bencil amaçlar için değil, diğerlerine ilham vermek için kullandıklarında hayatları anlam kazanır.

Bugün iletişimin gezegeni Merkür, R geri hareketine başlayacak ve finansal konularda yavaşlamalar zamanında yapılmayan ödemeler 11 Hazirana kadar etkili olacak. Bu süre içinde konsantrasyon gücünüz zayıf olduğundan tahammüllü davranmakta zorlanabilir işiniz gereği gezi bilgi iletişim resmi belgelerle ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Okuduğunuzu doğru anladığınızdan emin olmalısınız.