Sayfa Yükleniyor...
Tarot...

TAROT Nedir?

Tarot, Orta Çağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış olduğu tahmin edilen ve insanlık çağının bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biridir. 78 karttan ve iki ana bölümden oluşmaktadır. Tarot destesini 56 karttan oluşan küçük sırlar serisi (minor arcana) ve 22 karttan oluşan büyük sırlar serisi (major arcana) oluşturur. Tarot falında bulunan kartların anlamları yorumcudan yorumcuya değişmektedir. Bu kartlar hem görünen ve bilinen hem de bilinmeyen gizli olay ve durumları tanımlar. Olayların ne zaman gerçekleşeceği hakkında bilgi verir. Kartlar bizi belli başlı konularda uyarır ve aynı zamanda teşvik eder. Aslında çoğu zaman farkında olduğumuz ama göz ardı ettiğimiz şeyleri de açığa çıkarır.

İlişki Açılımı Nedir?

Iki insan arasındaki ilişkinin türü hakkında bize bilgi verir. Genelde bir aşk ilişkisinin iç yüzünü öğrenmek için acilir, ama iki insan arasında olabilecek başka ilişkiler de bu açılıma konu olabilir. Örneğin; iş, komşuluk ya da aile ilişkisi. Toplam 7 kart açılır.
Tipik Sorular = Şu kişiyle ilişkim nasıl gelişecek, ilişkim ne durumda, beni neler bekliyor ya da spesifik bir sorun söz konusu ise, bu sorunun çözüm yolu nedir, kaynağı nedir gibi sorular sorulabilir...

Kelt Açılımı Nedir?

Bu açılım birden fazla seçenek olması ancak karar verilememesi durumuna yöneliktir. Toplam 10 kart açılır.
Tipik Sorular = Seçeceğim hangi yol benim için daha iyi olacak?...